معرفی نرم‌افزار های حسابداری | حسابگران پیشتاز

معرفی نرم‌افزار های حسابداری

دوره آموزش نرم‌افزار مالی در حسابگران

نرم‌افزار های مالی مهم‌ترین ابزار کار حسابداران هستند، به همین سبب اگر دانشجوی حسابداری پس از اتمام تحصیل با کارایی این نرم‌افزارها آشنا نباشد؛ در عمل می‌توان گفت شانس کمتری برای ورود به بازار کار دارد، بنابراین یادگیری مهارت کار با نرم‌افزار های ساده، پایدار و پرکاربرد می‌تواند تاثیر بسزایی در آینده حرفه‌ای یک حسابدار داشته باشد. علاوه بر این شناخت ساختار یک نرم‌افزار استاندارد، کار با سایر محصولات نرم‌افزاری را آسان می‌کند.

نرم‌افزار های بسیاری در زمینه حسابداری طراحی شده‌اند، ما در این مقاله قصد داریم کاربردی‌ترین نرم‌افزار های حسابداری را به شما ارائه دهیم و همچنین در تلاشیم تا در شرکت حسابداری حسابگران بهترین و کاربردی‌ترین نرم‌افزار های حسابداری را خدمت شما عزیزان ارائه و آموزش دهیم.

شرکت حسابداری حسابگران پیشتاز خدمات نرم‌افزاری اعم از استقرار و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای مالی متناسب با انواع کسب و کارها همچنین اصلاح نرم‌افزار موجود، جمع‌بندی، ارائه گزارش و مغایرت‌گیری‌ها را توسط کارشناسان باتجربه حسابداری انجام می‌دهد.

اگر هم مایل به یادگیری نرم‌افزار های مالی را دارید، با شرکت در دوره آموزش نرم‌افزار مالی به‌صورت عملی و کاربردی به یادگیری نرم‌افزار ها توسط آموزشگاه حسابگران پیشتاز می‌توانید بپردازید. توجه داشته باشید لازمه یادگیری و کار با نرم‌افزارهای مالی آشنایی با حسابداری مقدماتی می‌باشد.

نرم‌افزار حسابداری سپیدار

سپیدار یکی از نرم‌افزار های پرطرفدار حسابداری در ایران است، این نرم‌افزار به منظور اداره امورات حسابداری و مالی کسب‌وکار ها طراحی شده است. امکانات آن شامل مواردی مانند ثبت درآمد و هزینه‌ها، مدیریت اسناد مالی، گزارش‌دهی مالی، مدیریت انبار، حقوق و دستمزد، ارتباط با بانک‌ها و سایر امورات مرتبط با حسابداری می‌باشد.

سپیدار، نرم افزار حسابداری شرکتی، کمپانی معروف همکاران سیستم می‌باشد که با هدف پیاده‌سازی سیستم مالی منسجم مخصوص شرکت‌های کوچک و متوسط طراحی شده است. سپیدار یکی از معروف‌ترین و قدیمی‌ترین نرم افزار حسابداری شرکتی بازار ایران می‌باشد که سال‌هاست حسابداران زیادی برای محاسبات شرکتی با آن سر و کار دارند و در بسیاری از آموزشگاه‌های حسابداری از جمله موسسه حسابگران پیشتاز در تبریز نیز تدریس می‌شود.

 مزایای نرم‌افزار حسابداری سپیدار شامل موارد زیر می‌باشد:

 • سهولت استفاده:
  واسط کاربری کاربر پسندی که به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی با نرم‌افزار کار کنند.
 • مدیریت کامل حسابداری:
  امکانات گسترده برای ثبت و مدیریت درآمدها، هزینه‌ها، اسناد مالی، و دیگر مسائل مرتبط با حسابداری
 • گزارش‌دهی تحلیلی:
  ارائه گزارش‌های مالی و تجزیه و تحلیل‌های دقیق که به مدیران کمک می‌کند تصمیم‌گیری‌های بهتری انجام دهند.

نرم‌افزار حسابداری هلو

سال‌هاست که شرکت مهندسی نرم‌افزار هلو، طراحی نرم‌افزار های حسابداری مخصوص اصناف و فروشگاه‌ها را با بکارگیری کارشناسان مجرب و پوشش دهی بیش از 200 گروه شغلی آغاز کرده است و علاوه‌بر این، خدمات مشاوره و راهنمایی در حوزه امور مالی به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

سادگی، قیمت ارزان و امکانات گسترده نرم‌افزار های حسابداری هلو موجب شده در لیست نرم‌افزار های حسابداری رایگان و پولی، به یکی از پر استفاده و محبوب‌ترین نرم‌افزار های مالی ایران تبدیل شود. شرکت هلو با ارائه نرم‌افزار حسابداری شرکتی کوچک، متوسط و ویژه توانسته نیازهای محاسبات و مدیریت مالی بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط را برآورده سازد و در این حوزه نیز موفق عمل کند.

نرم‌افزار های حسابداری محک

نرم‌افزار حسابداری محک هم، یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزار های حسابداری در ایران است. این نرم‌افزار قابلیت‌های متنوعی از جمله مدیریت فاکتورها، انبارها، حساب‌ها و گزارش‌دهی مالی را فراهم می‌کند. همچنین قابلیت اتصال به بانک‌ها و امکان ایجاد گزارش‌های مالی دقیق از جمله ویژگی‌های این نرم‌افزار است.

نرم‌افزار حسابداری محک به عنوان یک ابزار حسابداری و مالی استفاده می‌شود. کاربردهای آن شامل:

 • مدیریت فاکتورها:
  صدور، ثبت و پیگیری فاکتورهای خرید و فروش.
 • مدیریت انبار:
  رصد موجودی کالاها، ثبت و حسابرسی ورود و خروج از انبار.
 • ثبت حسابداری:
  ثبت تراکنش‌های مالی، انتقالات بانکی و ترازنامه.
 • گزارش‌دهی مالی:
  ایجاد گزارش‌های مالی مانند صورت سود و زیان، ترازنامه و دیگر گزارش‌های مرتبط.
 • اتصال به بانک:
  امکان اتصال به حساب بانکی جهت انتقال اتوماتیک تراکنش‌ها.
 • پیگیری مالیات:
  رصد و ثبت موارد مربوط به مالیات و ارائه اطلاعات مورد نیاز برای ارسال گزارش‌های مالیاتی.

استفاده از نرم‌افزار های حسابداری مانند محک به کسب‌وکار ها کمک می‌کند تا فرآیندهای مالی و حسابداری خود را بهبود بخشند و اطلاعات دقیق‌تری از وضعیت مالی خود داشته باشند.

حدود ده سال از تاسیس محک می‌گذرد که در طی این سال‌ها، موفق به طراحی و توسعه انواع نرم‌افزار های مالی شده است. محک نیز با ارائه نسخه‌های با کیفیت و حرفه‌ای فروشگاهی و شرکتی توانسته اعتماد بسیاری از اصناف و شرکت‌ها را جلب کند و به برندی خوش نام و دوست داشتنی تبدیل شود.

همچنین نرم‌افزار کیف پول محک، از برترین نرم‌افزارهای حسابداری رایگان و معروف در حوزه نرم‌افزار های حسابداری شخصی می‌باشد که برای پلتفرم موبایل ساخته شده است.

نرم‌افزار حسابداری پارمیس

یکی از نرم‌افزار های حسابداری کم هزینه در ایران می‌باشد، برای کسب و کارهای کوچک، نه هزینه آنچنانی برای بروزرسانی نرم‌افزار و … از شما اخذ می‌کند و نه دردسر و یا باگ موقع کار کردن مشاهده می‌کنید.

این نرم‌افزار برای فروشگاه‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط طراحی شده و به گونه‌ای است که کاربران بتوانند با داشتن حداقل دانش حسابداری امور مربوطه را انجام دهند. نرم‌افزار حسابداری پارمیس پِلاس، مطابق با قوانین مالیاتی، کاربردی‌ترین نرم‌افزار حسابداری ویژه اصناف، فروشگاه‌ها، شرکت‌های تولیدی و بازرگانی، در ابعاد کوچک و متوسط می‌باشد.

نرم‌افزار های حسابداری پارسیان

نرم‌افزار حسابداری پارسیان در سال 1383 در اصفهان طراحی و عرضه شده است. با وجود اینکه شرکت سازنده این نرم‌افزار حسابداری آن را مناسب برای فروشگاه‌ها و شرکت‌ها می‌داند، اما با توجه به ویژگی‌های آن بیشتر آن را به عنوان یک نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی  می‌شناسند.

نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی پارسیان در 4 نسخه ساده، ویژه، پیشرفته و جامع ارائه می‌شود که هریک بر اساس نیازهای بخشی از کاربران طراحی شده‌اند. نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی پارسیان همچنین مجهز به زیر سیستم‌های حسابداری، انبارداری، خرید و فروش، حقوق و دستمزد و پخش مویرگی است.

نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی پارسیان همچنین نسخه‌هایی اختصاصی برای برخی صنوف ارائه کرده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به رستوران، سوپر مارکت، آتلیه عکاسی، خیریه و… اشاره کرد. که هرکدام از این نسخه‌ها شامل امکاناتی برحسب ویژگی‌های اختصاصی آن صنف هستند.

از دیگر ویژگی‌های این نرم‌افزار شامل موارد زیر می‌باشند:

 • امنیت اطلاعات:
  حفاظت از اطلاعات حسابداری با استفاده از امنیت مناسب و مدیریت دسترسی.
 • پشتیبانی مشتریان:
  ارائه خدمات پشتیبانی و آموزش به کاربران جهت حل مشکلات و استفاده بهینه از نرم‌افزار.

نرم‌افزار حسابداری شایگان سیستم

نرم‌افزار حسابداری شایگان سیستم یکی از قدیمی‌ترین نرم‌افزار های حسابداری ایران است که نسخه‌های اولیه آن از اوایل دهه70 روانه بازار شد. نرم‌افزار حسابداری شایگان سیستم که با نام حسابگر در بازار عرضه می‌شود دارای امکانات یکپارچه حسابداری، انبارداری، خرید و فروش، دریافت و پرداخت، مرکز هزینه، دفتر چک، دفتر قسط و… است.

نرم‌افزار حسابداری شایگان سیستم بسته‌های نرم‌افزاری متنوعی ارائه کرده است که ازجمله آن‌ها می‌توان به حسابگر صنعتی، حسابگر بازرگانی، حسابگر ویژه پخش، حسابداری اموال و حقوق و دستمزد پرسنل اشاره کرد. همچنین نرم‌افزار حسابداری شایگان سیستم قابلیت تعریف تا 10 سطح را دارا می‌باشد و قابلیت گزارش‌های متنوعی را دارد.

جمع‌بندی:

نرم‌افزار های حسابداری معمولاً امکانات چندگانه‌ای از جمله مدیریت حساب‌ها، پیگیری فاکتورها، ایجاد گزارشات مالی تفصیلی، حسابرسی مالی، و مدیریت مالی پروژه‌ها را فراهم می‌کنند. همچنین، بسیاری از این نرم‌افزارها به استانداردهای مالی مختلف تطابق دارند و قابلیت ادغام با سایر سیستم‌ها و ابزارهای مدیریتی را دارا هستند. از دیگر ویژگی‌ها، بهینه‌سازی فرآیندهای مالی، افزایش دقت در محاسبات، و توانایی پشتیبانی از مالیات و قوانین مالی مختلف نیز می‌تواند در انتخاب نرم‌افزار حسابداری تأثیرگذار باشد.

نرم‌افزارهای حسابداری معاصر اغلب از رابط کاربری دوستانه برخوردار هستند که تجربه کاربری را سهولت بخشیده و کاربران را در انجام وظایف مختلف حسابداری یاری می‌دهند. این ابزارها می‌توانند به صورت ابری (cloud-based) یا محلی (on-premises) فراهم شوند، که این امکان را به کاربران می‌دهد تا به راحتی به داده‌های مالی خود دسترسی داشته باشند. همچنین، برخی از نرم‌افزارها امکانات هوش مصنوعی (AI) و تجزیه و تحلیل داده (analytics) را نیز در برنامه‌های خود دارند، که به شرکت‌ها در اتخاذ تصمیمات استراتژیک و بهینه‌سازی عملکرد مالی کمک می‌کنند.

آموزشگاه حسابداری حسابگران پیشتاز برگزار کننده دوره‌های تخصصی آموزش حسابداری در تبریز می‌باشد.با شرکت در دوره‌های آموزش حسابداری ویژه بازار کار به‌صورت کاربردی و عملی با تمامی مباحث حسابداری و نرم‌افزارهای مالی کامل آشنا و سپس مدرک معتبر داخلی دریافت خواهید کرد. جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
نقش برجسته حسابداری به انگلیسی در جهان کسب و کار

نقش برجسته حسابداری به انگلیسی در جهان کسب و کار

آنچه در این پست می‌خوانید چرا باید حسابداری را به زبان انگلیسی بیاموزید؟ پنج دلیل برای شروع یادگیری حسابداری به…

بیشتر بخوانید
مقاله ای جامه درخصوص مفاهیم اساسی حسابداری حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد چیست؟

آنچه در این پست می‌خوانید روش‌های محاسبه حقوق و دستمزد: نحوه محاسبه حقوق پایه : اضافه‌کاری چیست؟ و چگونه محاسبه…

بیشتر بخوانید
استاندارد های حسابرسی، انوع حسابرسی و فرق بین حسابداری با حسابرسی چیست؟

استاندارد های حسابرسی

آنچه در این پست می‌خوانید حسابرسی چیست؟ تفاوت حسابداری با حسابرسی چیست؟ معرفی کوتاه شرکت حسابداری حسابگران پیشتاز: انواع حسابرسی:…

بیشتر بخوانید
دانلود رایگان pdf استاندارد های حسابداری ایران

استاندارد های حسابداری ایران

آنچه در این پست می‌خوانید 📥 دانلود رایگان pdf استاندارد های حسابداری ایران: استاندارد حسابداری شماره 43: پیوست استاندارد های…

بیشتر بخوانید
معرفی دوره آموزش حسابداری ویژه بازار کار

حسابداری چگونه شغلی است؟

آنچه در این پست می‌خوانید معرفی شغل حسابداری شغل حسابداری مناسب چه کسانی است؟ مزایا و معایب شغل حسابداری درآمد…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *