استاندارد های حسابداری ایران + دانلود رایگان (pdf📜)

استاندارد های حسابداری ایران

دانلود رایگان pdf استاندارد های حسابداری ایران

سازمان حسابرسی ایران در سال 1371 کمیته تدوین استاندارد های حسابداری را با هدف ایجاد قوانین و دستورالعمل‌های حسابداری تشکیل کرد. این قوانین با توجه به شرایط کشور و استاندارد های معتبر بین‌المللی تدوین شده‌اند، که تاکنون 43 استاندارد حسابداری توسط کمیته استاندارد حسابرسی کشور ارائه شده است.

بنابراین استاندارد حسابداری مجموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌های حسابداری می‌باشد که تمامی شرکت و سازمان‌ها موظفند برای گزارش‌های مالی و تهیه صورت‌های مالی، استاندارد های حسابداری را رعایت کنند. هدف از پایپند بودن به استاندارد های حسابداری ایجاد یکپارچه سازی در اطلاعات مالی و حسابداری شرکت‌ها در سطح ملی و بین المللی می‌باشد.

استاندارد های حسابداری باعث شفاف‌سازی، ایجاد اطمینان و در کنترل مالی شرکت و سازمان‌ها تاثیر بسیاری دارد در نتیجه از اهمیت بالایی در آموزش حسابداری و رعایت استاندارد های حسابداری در بازار کار برخوردار می‌باشند.

به این مورد هم توجه داشته باشید که هر کشوری می‌تواند استاندارد های حسابداری مختص خود را داشته باشد و براساس آن شرکت و سازمان‌های آن کشور گزارش های مالی خود را تهیه کنند. ولی در این میان کشور هایی هستند که از استاندارد های حسابداری بین‌المللی و یا استاندارد های حسابداری ایالات متحده در امورات مالی و حسابداری شرکت ها استفاده می‌کنند، در این صورت اطلاعات مالی این شرکت ها قابل مقایسه بوده و اعتماد بین‌المللی نیز ایجاد می‌شود. در نتیجه اگر قصد مهاجرت با مدرک و مهارت حسابداری را دارید باید با استاندارد های حسابداری بین‌المللی هم آشنا باشید.

📥 دانلود رایگان pdf استاندارد های حسابداری ایران:

در این مقاله استاندارد های حسابداری ایران با دانلود رایگان ارائه شده‌اند:

در این قسمت استاندارد حسابداری شماره 1 الی 43 را به‌صورت رایگان و تکی می‌توانید با کلیک بر روی هر استاندارد در فایل pdf دانلود کنید:

استاندارد حسابداری شماره 43:

تا سال 1402، 43 استاندارد حسابداری توسط سازمان حسابرسی ایران ارائه شده است که آخرین استاندارد با موضوع “درآمد عملیاتی حاصل از قرارداد با مشتریان” است. در سال 1402 استاندارد حسابداری 43 به‌صورت پیش‌نویس با هدف، ایجاد یکپارچه‌سازی در شناخت درآمد عملیاتی و موضوعات مرتبط به آن ارائه شده و از سال 1403 لازم‌الاجرا می‌شود. این استاندارد حسابداری باعث ایجاد یکپارچه‌سازی در شناسایی و اندازه‌گیری درآمد می‌شود.

پیوست استاندارد های حسابداری:

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
نقش برجسته حسابداری به انگلیسی در جهان کسب و کار

نقش برجسته حسابداری به انگلیسی در جهان کسب و کار

آنچه در این پست می‌خوانید چرا باید حسابداری را به زبان انگلیسی بیاموزید؟ پنج دلیل برای شروع یادگیری حسابداری به…

بیشتر بخوانید
مقاله ای جامه درخصوص مفاهیم اساسی حسابداری حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد چیست؟

آنچه در این پست می‌خوانید روش‌های محاسبه حقوق و دستمزد: نحوه محاسبه حقوق پایه : اضافه‌کاری چیست؟ و چگونه محاسبه…

بیشتر بخوانید
استاندارد های حسابرسی، انوع حسابرسی و فرق بین حسابداری با حسابرسی چیست؟

استاندارد های حسابرسی

آنچه در این پست می‌خوانید حسابرسی چیست؟ تفاوت حسابداری با حسابرسی چیست؟ معرفی کوتاه شرکت حسابداری حسابگران پیشتاز: انواع حسابرسی:…

بیشتر بخوانید
بهای تمام شده به زبان ساده چیست؟

بهای تمام شده به زبان ساده

آنچه در این پست می‌خوانید بهای تمام شده مستقیم و غیرمستقیم • بهای تمام شده مستقیم (Cost Direct) : •…

بیشتر بخوانید
دوره آموزش نرم‌افزار مالی در حسابگران

معرفی نرم‌افزار های حسابداری

آنچه در این پست می‌خوانید نرم‌افزار حسابداری سپیدار نرم‌افزار حسابداری هلو نرم‌افزار های حسابداری محک نرم‌افزار حسابداری پارمیس نرم‌افزار های…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *