حسابداری چگونه شغلی است؟ | حسابگران پیشتاز

حسابداری چگونه شغلی است؟

معرفی دوره آموزش حسابداری ویژه بازار کار

از گذشته تا امروز دغدغه همه جوانان، شغلی ثابت و پردرآمد می‌باشد تا بتوانند زندگی ایده آل از نظر مادی داشته باشند. همه‌ی مردان و زنان کشور در حال تلاش برای تحصیل در درجات عالی و بروز رسانی اطلاعات خود، جهت رسیدن به هدف هایشان در جامعه هستند. آیا شما هم این دغدغه‌ها را دارید؟ و تصمیم دارید وارد بازار کار با درآمد دلخواه خود شوید؟ پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید، زیرا قرار است به بررسی موضوع بسیار مهمی بپردازیم.

معرفی شغل حسابداری

ابتدا از هر چیزی هدف و علاقه‌های خود را مشخص کنید. توصیه مهم ما این است که کور کورانه و بدون کسب اطلاعات قبلی هیچ‌گونه تصمیمی در زمینه تحصیلات و شغل خود نگیرید زیرا پس از شروع برنامه در وسط راه متوجه اشتباهتان شوید، فقط زمان خود را بیهوده از دست داده‌اید. پس ابتدا هدف‌ها و علایقتان را یادداشت کنید، سپس نیاز جامعه را بسنجید، آیا شغلی که انتخاب کرده‌اید پاسخگوی نیاز جامعه است؟ به این طریق به درآمد دلخواه خود خواهید رسید؟ و یا با ایده‌ای خلاقانه و ریسک‌پذیر وارد بازار کار خواهید شد؟ بعد از پاسخ به سوالات اگر علاقمند به رشته و شغل حسابداری هستید در این مقاله قصد داریم شغل حسابداری را از هر لحاظ مورد بررسی قرار دهیم.

امروزه حسابداری به شغلی پرطرفدار تبدیل شده است، زیرا تمامی کسب و کارهای کوچک بزرگ اعم از شرکت‌های تولیدی، بازرگانی، فروشگاه‌ها، کارخانجات، موسسات و… نیازمند واحد مالی و حسابدارانی توانمند هستند، کارفرمایانی که می‌خواهند امورات مالی کسب و کارشان را خود انجام دهند، در میان دغدغه هایشان بسیار وقت گیر خواهد بود درنتیجه باید به حسابدارانی قابل اعتماد و ماهر بسپارند تا روند مالی شرکت به درستی ادامه یابد.

شغل حسابداری مناسب چه کسانی است؟

حسابداری جز مشاغلیست نیازمند به دقت، نظم و مسئولیت‌پذیری بالا، پس اگر چنین فردی هستید به راحتی می‌توانید این شغل را ادامه داده و به درجات عالی موفقیت برسید. بیایید کمی بیشتر به این موضوع بپردازیم، چرا شغل حسابداری از مسئولیت بالایی برخوردار است؟ فرض کنید شرکتی امورات مالی خود را به شما حسابدار سپرده است و تمامی گزارشات اعم از دریافت و پرداخت‌ها، حقوق و دستمزد کارکنان، سرمایه، بدهی و… را باید ارائه دهید اگر خطایی در هر یک از موارد باشد منجر به صدمات مالی آن شرکت خواهد شد، به همین سبب دقت بالایی برای انجام امورات در این شغل لازم است.

در شرکت‌ها و موسسات بزرگ به ترتیب کمک حسابدار، کارمند حسابداری و مدیرمالی امورات را انجام می‌دهند که به دلیل کنترل‌های مداوم درصد وجود خطا بسیار کمتر می‌شود.

اگر علاقمند به شغل حسابداری هستید باید دانش و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید، بیشتر علاقمندان فارغ‌التحصیل رشته حسابداری هستند که از همان ابتدا هدف خود را مشخص کرده‌اند ولی بعضی نفرات به صورت تجربی این شغل را یاد گرفته‌اند و با مفاهیم حسابداری آشنایی ندارند یا قصد آموزش 0 تا 100 حسابداری بدون دانش قبلی دارند، مسئله مهم این است که اصولی در این شغل ادامه دهید، به همین سبب توصیه ما برای شما شرکت در دوره آموزش حسابداری ویژه بازار کار است.

در این دوره آموزشی تنها زمان لازم 2 الی 3 ماه می‌باشد تا 0 تا 100 حسابداری را از پایه به‌صورت تئوری و عملی یکبار برای همیشه یاد بگیرید. حتی اگر مدیر عامل شرکت هستید و علاقمندید امورات حسابداری را نیز چک کنید این دوره آموزشی برای شما هم توصیه می‌شود.

البته که هر شغلی سختی‌های خود را دارد، اگر این قابیلت را دارید که ساعت‌ها در پشت میز با دقت بالا امورات مالی را انجام دهید، به محاسبات ریاضی و کار با سیستم کامیپوتری به صورت مدام علاقمند هستید در شغل حسابداری می‌توانید به موفقیت برسید.

مزایا و معایب شغل حسابداری

هر شغلی دارای مزایا و معایبی می‌باشد که حسابداری هم جز این مشاغل است. معایب شغل حسابداری شامل موارد زیر می‌باشد:

همچنین شغل حسابداری دارای مزایایی است که به‌صورت زیر می‌باشند:

درآمد شغل حسابداری

اگر بخواهیم درآمد شغل حسابداری را بررسی کنیم در حالت اصولی به عنوان کارمند حسابداری حقوق و مزایای قانون کار را دریافت خواهید کرد. ولی نسبت به امورات، ساعات کاری و پیشرفت جایگاه شغلیتان مبالغ بالاتری را نیز می‌توانید دریافت کنید. بیشتر حسابداران نسبت به سابقه کاری و یا به حالت پروژه‌ای دستمزد خوبی را دریافت می‌کنند.

آموزش حسابداری در تبریز در حسابگران پیشتاز

چرا آموزش حسابداری در تبریز از اهمیت بالایی برخوردار است؟

ابتدا در حالت کل باید بیان کنیم که حسابداری جز مشاغل بین‌المللی محسوب می‌شود، زیرا در تمامی کشورهای جهان قوانین حسابداری طبق استانداردهای حسابداری رعایت می‌شوند. حالا بخواهیم ایران را مورد بررسی قرار دهیم، تمامی شهرها دارای انواع کسب و کارها نسبت به شرایط اقلیمی و آب‌وهوایی دارند که نیازمند شفافیت مالی هستند. به‌همین دلیل جز تبریز همه شهر و کشورها را باید در نظر داشته باشیم که به حسابداران ماهر نیاز دارد.

از آنجایی که تبریز هم شهری صنعتی می‌باشد و شهرک‌های صنعتی کوچک و بزرگ در مجاور خود دارد در نتیجه به حسابداران بسیاری در تمامی این کارخانجات و تولیدی‌ها از مرکز تبریز و شهرستان‌ها نیاز است. پس اگر ساکن شهر تبریز هستید آموزشگاه حسابگران پیشتاز در تبریز گزینه مناسبی برای یادگیری حسابداری است. شرکت حسابداری حسابگران پیشتاز با دو شعبه فعال در مرکز شهر دوره‌های آموزش حسابداری را به صورت تخصصی برگزار و پس از پایان دوره شما را معرفی به کار می‌کند.

سوالات متداول

بله، شرکت حسابداری حسابگران پیشتاز در تبریز پس از اتمام دوره آموزشی نسبت به نمره قبولی در آزمون پایان دوره شما را معرفی به کار و یا در خود شرکت حسابگران به عنوان مدرس و یا حسابدار استخدام می‌نماید.

بله، پس از پایان دوره آموزشی آزمون تئوری و عملی خواهید گذراند و سپس مدرک معتبر داخلی دریافت خواهید کرد، همچنین در صورت درخواست مدرک فنی و حرفه‌ای به خود سازمان توسط حسابگران معرفی خواهید شد تا مدرک مربوطه را اخذ نمایید.

آموزشگاه حسابداری حسابگران پیشتاز برگزار کننده دوره‌های تخصصی آموزش حسابداری در تبریز می‌باشد.با شرکت در دوره‌های آموزش حسابداری ویژه بازار کار به‌صورت کاربردی و عملی با تمامی مباحث حسابداری و نرم‌افزارهای مالی کامل آشنا و سپس مدرک معتبر داخلی دریافت خواهید کرد. جهت دریافت مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
نقش برجسته حسابداری به انگلیسی در جهان کسب و کار

نقش برجسته حسابداری به انگلیسی در جهان کسب و کار

آنچه در این پست می‌خوانید چرا باید حسابداری را به زبان انگلیسی بیاموزید؟ پنج دلیل برای شروع یادگیری حسابداری به…

بیشتر بخوانید
مقاله ای جامه درخصوص مفاهیم اساسی حسابداری حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد چیست؟

آنچه در این پست می‌خوانید روش‌های محاسبه حقوق و دستمزد: نحوه محاسبه حقوق پایه : اضافه‌کاری چیست؟ و چگونه محاسبه…

بیشتر بخوانید
استاندارد های حسابرسی، انوع حسابرسی و فرق بین حسابداری با حسابرسی چیست؟

استاندارد های حسابرسی

آنچه در این پست می‌خوانید حسابرسی چیست؟ تفاوت حسابداری با حسابرسی چیست؟ معرفی کوتاه شرکت حسابداری حسابگران پیشتاز: انواع حسابرسی:…

بیشتر بخوانید
دانلود رایگان pdf استاندارد های حسابداری ایران

استاندارد های حسابداری ایران

آنچه در این پست می‌خوانید 📥 دانلود رایگان pdf استاندارد های حسابداری ایران: استاندارد حسابداری شماره 43: پیوست استاندارد های…

بیشتر بخوانید
دوره آموزش نرم‌افزار مالی در حسابگران

معرفی نرم‌افزار های حسابداری

آنچه در این پست می‌خوانید نرم‌افزار حسابداری سپیدار نرم‌افزار حسابداری هلو نرم‌افزار های حسابداری محک نرم‌افزار حسابداری پارمیس نرم‌افزار های…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *